דיני המס

תחום התמחותו העיקרי של עורך דין חיים לוי ומשרדנו הינו דיני המס - מס הכנסה, העלמת מס, מע"מ, מיסוי מקרקעין, חשבוניות פיקטיביות ומיסוי בינלאומי.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של משרדנו הוא בהתמחותו בפן האזרחי ובפן הפלילי של דיני המיסים, לרבות בכל הנוגע בייעוץ מס ותכנון מס. במסגרת זו עוסק המשרד בכל הנוגע למיסוי היחיד, החברה, עמותות, שותפויות, מלכ"רים וגופים נוספים.

העלמת מס

תהליך העלמת מס הוא נקיטת צעדים (שאינם חוקיים) על מנת להקטין את המס אותו בעל העסק צריך לשלם.  קיימים מספר דרכים להעלמות מס כמו עסקאות לא אמיתיות שלא התקיימו, אי דיווח לרשויות המס על הכנסה או שמדווחים על הכנסה קטנה יותר. אחת מהעלמות המס הפופולריות ביותר היא חשבוניות פיקטביות, החשבונית הפיקטבית היא אסמכתא שקרית שמוצגת לרשויות המס, החשבונית זו מציגה כביכול הוצאות שהיו לעסק ובכך הוא מקזז את המע"מ שהוא בתור קונה צריך לקבל מהמע"מ שהוא הוא צריך לשלם. עבירות של העלמות מס או חשבוניות פיקטביות - עונשן הוא קנס כספי גבוה ועד מאסר בפועל.

יתרונות המשרד

משרדנו מייצג בכל הערכאות לרבות מול רשויות המס השונות, במישור האזרחי ובמישור הפלילי. התמחותנו בתחום המס, בין אם זה העלמת מס, מיסוי בינלאומי או הוצאות חשבוניות פיקטיביות יש בה כדי להקנות יתרון בהליכים, במיוחד כאשר הלקוחות מיוצגים על ידי המשרד החל משלבי החקירה הראשוניים בתיק. 

התמחותנו באה לידי ביטוי בכך שכחלק מן הייצוג אנו רואים ראיה כוללת ורחבה את שלל ההליכים הנלווים להליכי השומה והחקירה ובהתאם אנו חותרים לסגירתם של כלל ההליכים, בפן האזרחי ביחד עם הפן פלילי, תוך הבאת יכולותינו למיצוי מרבי ומיטבי.