"גילוי מרצון" - תושבי ישראל המחזיקים בנכסים, תאגידים ובחשבונות בנק בחו"ל

ההתנהלות מול רשויות המסים היא נקודת תורפה בעבור בעלי עסקים רבים, בחלק מהמקרים אין זה פשוט להרכיב את הדוחות ובחלק מהמקרים מדובר בהשמטה מכוונת של הכנסות מהדוחות. כדאי לכל בעלי העסקים בארץ לדעת כי תשלום מס חלקי או דיווח חלקי לרשויות המסים מהווה עבירה פלילית לכל דבר. רשויות המס בישראל רואות בחומרה כל דיווח חלקי או שגוי, הן נלחמות בעברייני המס, מטילות קנסות כספיים גבוהים ומגישות תביעות בבתי משפט.

כל בעלי העסקים בישראל ובעולם יסכימו כי לא כדאי להסתבך עם רשויות המס, אם יש לכם חשש לדיווח שגוי או חסר כדאי לכם למהר לנצל את נוהל גילוי מרצון המאפשר לכם לתקן את הדיווח בצורה אנונימית תוך הבטחה כי לא ינקטו צעדים כנגדכם.

כיצד פועל נוהל גילוי מרצון?

הנוהל מיועד לאותם אלו שכבר בצעו עבירות מס בהיקף זה או אחר, עם נוהל גילוי מרצון יש להם אפשרות לתקן את הדיווח ולשלם את המס החסר על פי חוק. בתמורה לגילוי מרצון ותשלום המס החסר רשויות המס מתחייבות שלא לנקוט בהליכים פליליים. העבירות בגינן אפשר להגיש בקשה להפעלת נוהל גילוי מרצון הן העלמת הכנסה, ניהול ספרים כוזב, התחמקות מתשלום מס, שימו לב, עבירות כמו אי הגשת דוח ניכויים ושאר דוחות אינן נכללות תחת הנוהל.

הקריטריונים המאפשרים הגשת בקשה הם תום לב, הגשת הצהרת אמת מתוקנת, תשלום כל המס החסר והעדר צעדים של רשות המסים או כל רשות אחרת נגד העסק. בכדי להפעיל את נוהל גילוי מרצון יש להוכיח כי הדבר נעשה מרצון ולא בעקבות חקירה של רשויות המס או חשד באישום הלבנת הון.

שימו לב, לאור מורכבות התהליך והסיכון להפללה עצמית יש לבצע את הנוהל רק באמצעות ייצוג מקצועי של גוף בעל ניסיון והיכרות עם אנשי המפתח ועם הנוהל.

נוכח ההתפתחויות בנוגע למגעים שמנהלת רשות המסים בישראל לשם קבלת מידע אודות ישראלים המחזיקים בבעלותם נכסים בחו"ל, משרדנו ממליץ, במקרים המתאימים, להקדים פניה לרשות המסים בהליך במסגרת הנוהל של גילוי מרצון והן מכח הוראת השעה שבעניין.
עפ"י הפרסומים, מדובר במאגר נתונים שהודלף ע"י עובד לשעבר בבנק בשוויץ. המאגר כבר נמצא בידי רשויות ובנקים בחו"ל, ורשות המסים מנהלת מגעים מתקדמים במטרה לקבל פרטים הנוגעים לתושבי ישראל.
במסגרת זו נציין, כי במקביל מדינת ישראל מנהלת הליכים הנוגעים בשינוי אמנות חילופי המידע מול מדינות שונות כגון שוויץ, פנמה ומלטה.
במידה וקיימת לכם פעילות פיננסית ו/או אחזקת כספים בחו"ל, שלא דווחו על ידכם לרשות המסים, הדבר מהווה עבירה פלילית ומומלץ במקרים אלו להקדים ולפנות בגילוי מרצון אל רשות המסים בטרם הרשות תגיע ותפנה אליכם.
היתרון בפניה מוקדמת של גילוי מרצון לרשות המסים הינו, שבמקרה שבו נישום מדווח ביוזמתו ועומד בתנאי הגילוי, ניתן למנוע נקיטת הליכים פליליים כנגדו.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג נישומים בהליכי גילוי מרצון ואנו ערוכים ליתן לכם מענה מידי וללוות אתכם בביצוע הפניות הנדרשות לרשות המסים ולליווי גם בהליכי השומה הנלווים לגילוי זה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדנו בטלפון: 03-6955100